Ana Sayfa » Sohbet » Sohbet Ortamı

Sohbet Ortamı


Sohbet Ortamı

Makale Başlıkları

Sohbet Ortamı

– Ücretsiz olarak en iyi kaliteli sohbet sitesi sizler için açıldı bedava sohbet etme vakti Sohbet Odaları Sitesi.

https://www.sanalsevgi.com bedava sohbet sitesi sizler için açıldı, haydi gel sende kaliteli bir sohbet sitesinde ücretsiz olarak sohbet et, ve yeni aşklara yelken aç,
Kültürümüze, ahlaki değerlerimize, alışkanlıklarımıza aykırı bir durum gördüğümüzde aklımıza geliveren tepkiyi ifade etmemek zordur. Bu gibi durumlarda söz, akılda durmaz. Söyleni verir. İstenmeyen gerginliklere yol açtığı da olur. Chat odalarımızda da bu durum farklı değil..
Sohbet odamızda duygusal gerginliklerin yanlış anlaşılmalardan kaynaklandığı da sıklıkla görülür. Yanlış anlamaları önlemek için iletişim kurmayı denemek gerekir. Kaliteli Sohbet yanlış algılamaları önlediği gibi olumlu yakınlaşmaların oluşmasına da katkı koyar.
Öğrenilebilecek çok sayıda iletişim tekniği bulunduğundan hiç kuşku yok. Ama öncelikle karşımızdakini anlamak için niyetli olmak gerekir. Chat odasında insanların niyetleri farklı olmasına rağmen olumlu niyet, olumlu iletişimin vazgeçilmez ön koşuludur.“Seni anlıyorum” demek yeterli değildir. Anlamamız gereken değişik boyutlar ve içerikler var. Çoğu zaman yüzeysel bir kavrama yetmez. Karşımızdaki insanı ve tabii ki kendimizi daha derinlemesine anlamayı denemeliyiz. Bedava Chat odasında ki kadınlar ve erkekler, gerginlik ortamlarında farklı tepkiler gösterirler. Bu tür ortamlarda anlama çabalarımızın farklılaşması gerekebilir.Bazı sözcük ve kavramları diğer insanların kullandığından daha farklı kullanıyor olabiliriz. Bazı davranışlarımız, herkesin bildiği, alıştığı türden olmayabilir. Bu nedenle karşılaştığımız ifade ve davranışların anlamları kadar kendi yaklaşımlarımızın da doğru anlaşılmasına gayret etmeliyiz. Görünüşün bizi aldatmasına izin vermemeli, gerektiğinde (tehdit etmeyen, yargılamayan, korkutmayan) açıklayıcı sorular sormalıyız.

Yeni Sohbet Ortamı

Bu arada sizce basit ve sıradan olan sorunların cevaplarının karşımızdaki için zor olabileceğini hatırlamamız gerekir. Bazı konularda insanlar konuşmakta zorluk çekerler. Korkular ve duygusallık  genelde konuşulması zor ve ağır konulardır. İnsanların bunlara ve benzerlerine ilişkin açıklama yapmakta zorlanmalarını saygıyla ve sabırla karşılamak gerekir.İnsanların ağrı eşikleri gibi bazı kavram ve olaylara ilişkin dayanırlıkları da farklıdır. Örneğin bazı insanlar ölümü daha az tepkiyle karşılarken diğerleri için bu konuda iletişim kurmak çok zor ve üzücü olabilir. Nasıl karşılandığından emin olmadığımız konularda sohbet ederken dikkatli olmak zorundayız.İnsanların sorunlara karşısında bulduğu çözümler farklıdır. Bir başka deyişle her insanın kendine özgü bir fayda yaklaşımı vardır. Bu nedenle bir sohbet sırasında önerilerde bulunurken sizin işinize yarayanın karşınızdaki kişi tarafından faydalı bulunmayabileceğini kabul etmelisiniz. Bu tür durumlarda dayatmada bulunmak yeni gerginliklere yol açabilir.Aynı dili konuştuğumuz halde sözcüklere yüklediğimiz anlamların çok farklı olabileceğini bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Tam olarak anladığınızdan emin olmadan yargılara varmamalısınız.Bu şekilde chat odasında dinlenen sevilen sayılan biri olursunuz.Tabi öncelikle chat odamıza gelmeniz gerekmektedir.Şimdi evet evet şimdi sohbet zamanı…

Sohbet Ortamı

Sohbet Ortamı

1 Yorum

  1. BeLLa

    2 Ocak 2020 at 12:43

    Sadece Sohbet ortamı Demek yetmez. Dostluk arkadaşlık Sevgi Saygı Müzik. Hepsinin bir arada olduğu Guzel bir ortam Herkesi bekliyoruz.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir