Ana Sayfa » Sohbet » Şırnak Sohbet Odaları

Şırnak Sohbet Odaları


Şırnak Sohbet Odaları

Şırnak Sohbet Odaları

En güzel sitede Bedava Sohbet olarak aramıza katıl hemen Belçika Sohbet üzerinden üyeliksiz chat sohbet edin.

İl sınırları içerisindeki yerleşimin M.Ö 7000’lere kadar uzandığı bilinmektedir. Şırnak’ın adının kaynağıyla ilgili olarak kesin bir bilgiye sahip olunmamakla birlikte çeşitli rivayetler bulunmaktadır.
Bu rivayetlerden en bilineni, Nuh Tufanıyla ilgili olduğu görüşüdür. İslam inanışına göre, Tufandan sonra Nuh’un gemisi Kur’an-ı Kerim’de Hud Sûresinin 44. ayetinde “Ey arz suyunu yut, ey gök sende tut denildi su çekildi ve gemi Cudi Dağının üzerinde durdu” şeklinde anlatılmaktadır. O dağdan inen ilk grup önce Heştan (Yoğurtçular Köyünü), Nuh peygamberin de içinde bulunduğu diğer bir grup ise bugünkü Şırnak yerleşim birimini kurmuştur.

Önceleri Nuh’un Şehri anlamına gelen “Şehr-i Nuh” adı verilen bu kentin adı zamanla değişerek “Şernah”, “Şırnek” ve günümüzde de “Şırnak” halini almıştır.

16 Mayıs 1990 tarih ve 3647 sayılı kanunla Siirt ilinden ayrılarak Türkiye’nin 73. ili olmuştur. Aynı kanunla Siirt’in Eruh ilçesine bağlı Güçlükonak bucağı bu ilin ilçesi olmuş, ayrıca Mardin’in İdil, Cizre ve Silopi ilçeleri buraya bağlanmıştır.

Şırnak Yemekleri!

Ülkemizin her yerinde olduğu gibi Şırnak’ta da yöresel lezzetler bir hayli fazla. Sebzeden et yemeklerine, salatalardan çeşit çeşit tatlılara kadar heyecan veren bir yolculuk sizler bekliyor.
Şırnak’ın Yöresel Yemekleri
1- Kutlık
2- Serbidev
3- Perdepilav
4- Kipe
5- Hekeheşandi
6- Şımşıpe
7- Meyre
8- Bırınzer
9- Mahmılatık
10- Fıreydin
11- Suryaz

Şırnak Chat

Şırnak denince akla her zaman SanalSevgi.Com sitesi gelmekte, Burada insanlar gönül rahatlığıyla ücretsiz olarak son model teknolojik cihazlar mİRC, Mobil, Web, ile anlık ve güncel olarak her zaman bu siteye katılım sağlayabilirsiniz, Mobil sohbet üzerinden artık rahat ve güvenli bir şekilde gerçek kişilerle bura da dilediğiniz kadar chat muhabbet yapabilirsiniz, İnternetin olduğu her yerden 7/24 saat boyunca sitemize katılabilir, ve burada bulunan tüm üyelerimizle istediğiniz kadar görüşebilirsiniz hayatınızda artık bu gibi ortamları pek görmezsiniz belkide o yüzden seni bu siteye davet ediyoruz hem ücretsiz hemde üyeliksiz bu sitede yakın arkadaşın dostun olsun hiç sıkılmadan burada uzun seneler aramızda olabilir aileden biri olma şansını da yakalayabilirsiniz.

Şırnak  Sohbet Odaları

Şırnak Sohbet Odaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir