Ana Sayfa » Chat » İslami Sohbet

İslami Sohbet


İslami Sohbet

İslami Sohbet Odaları

İslami sohbet, dini sohbet, dini chat, dini sohbet yerleri, mynet islami chat, geveze islami sohbet gibi aramaların arttığını görünce bu konu ile alakalı makale yazmak zaruri hale geldi. İslami kelimelerde açılan bir çok siteye şöyle göz attığımızda açıkçası pek de farklarının olmadığını üzüntüyle gözlemledik. Çünkü bendeniz yazarınız KaRa; yüce dinimiz İslam’ın sanal alemde yaşanamayacağını iddia edenlerden biriyim. Peki İslam nedir? Nasıl yaşanır? İslam kimlerden öğrenilir öncelikle bunlara bakalım.

İSLAM: Yüce ALLAH (C.C.) tarafından insanların her iki cihanda mutlu olması için gönderilen kurallar bütünüdür. Bu kurallarını birini dahi reddetmek insanı küfre götürür. Bu nedenle Amentü duasında geçen bütün esasları kalb ile tasdik, dil ile ikrar mecburidir. Yok efendim ben şunu kabul ettim, ötekileri etmedim diyemezsin.

İSLAM NASIL YAŞANIR?: İslam dini kolaylık dinidir. Bu nedenle Cenab-ı ALLAH (C.C.) insanın kaldıramayacağı hiç bir yükü yüklememiştir. İslam dininin temel direği namazdır. İslam dini evde, camide, iş yerlerinde her yerde yaşanabilir. Bunun gereklerini yerine getirmek, emir ve yasaklarına uymak, haramlardan ve dahi şüphelilerden uzaklaşmak İslam dinini yaşamak demektir.

İSLAM DİNİ KİMLERDEN ÖĞRENİLİR?: İslam dini elbette aile büyüklerinden, sahih ilmihal kitaplarından ve bu konuda ehil, bilgili kişilerden öğrenilir ve tatbik edilir. Bazıları diyor ki; efendim ben İslami sohbet sitelerinde İslam dinini öğreniyorum, sürekli buralara giriyorum, çok kıymetli insanlarla karşılaşıyorum. Bunların hepsi koca bir yalan ve kuyruğu dışarıda kalıyor. Ben hiç bir İslami sohbet sitesinde sürekli dini konulardan bahsedildiğini görmedim. Hepsi malayani sohbetler, hoş beş muhabbetler. Hatta bazı sözüm ona kurulan İslami Sohbet siteleri, normal sitelerden bile daha uç seviyede muhabbetlere tanıklık ediyor. Siz siz olun kesinlikle böyle sitelere girmeyin, yarım olan aklınızı da kaybetmeyin.

Sanalsevgi.Com İslami Chat Siteleri

Sanalsevgi.com sohbet siteleri; öteki sitelerden biraz daha farklı ve ciddi bir yaklaşımla dikkat çekmektedir. Sitemize gelen insanlar yaş ve olgunluk açısından belli bir kıvama gelmiş insanlardır. Bir çoğunun İslami meseleler hakkında bilgisi vardır. Sizler de kafanıza takılan soruların cevaplarını bu ehil kişilerden mutlaka öğrenirsiniz.

1 Yorum

  1. Nagehan ALGI

    17 Şubat 2021 at 01:07

    İslami sohbetlerin burada yapılacağını duyunca koşup geldim. Teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir