Sanal Alem Nedir ?

Sanal Alem Nedir ?

İnternet, yaşamın her alanına etkisi altına alarak dönüştürmeye başlamış bulunuyor. Alışveriş yapma, film seyretme, arkadaşlarla vakit geçirme, banka işlemlerini yapmaya kadar yaşamın tüm alanlarında internet yaşantımızı kolaylaştırıyor. Sanal Yaşam denilen kavram artık gerçek yaşamla iç içe girmeye başladı.

Güvenlik, Uk çağlardan beri insanlık için en önemli konulardan biri olmuştur. İlk insanlar, vahşi hayvanlardan ve çeşitli tehlikelerden dolayı yaşam alanlarını ağaçların tepelerinde kurmuşlardı. Günümüzde özellikle büyük şehirlerde sokaklarda yürürken yankesicilere ve kapkaççılara karşı dikkatli olmamız gerekiyor. İnternette güvenlik ise daha da önemlidir.

Çünkü günlük yaşamda sadece o şehirdeki insanlardan korunmak gerekirken internette dünyanın her yerinden size tehlike gelebilir. Kendileri TV’de film seyrederken evleri soyulanlara çok tanık olduk. Ama internet ortamında film seyrederken bilgisayarından her türlü bilgileri çalınanlarının örneği de oldukça fazladır. O nedenle gerçek yaşam ile sanal yaşam artık içiçedir.

İnterneti otoyola benzetebiliriz. Önce patika yollar vardı, atlarla yolculuk yapılırdı. Sonra motorlu taşıtlar çıktı. Yollardaki araç sayısı çok artınca kazaları önlemek amacıyla trafik kuralları geliştirildi. İnterneti de otoyollara benzetebiliriz, internet trafiği ve hızı artınca kurallar geliştirilmeye başlandı. Gün geçtikçe de yeni kurallar geliştirilmeye devam ediyor.

11 Mayıs 2019 - 17:04

admin

339 views

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende sanalsevgi.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi sanalsevgi.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Seviyeli
  • Eglenceli
  • Sohbet Sitesi