Chat Nedir Neden Yapılır

Chat Nedir Neden Yapılır

Bilindiği üzere chat 1999-2000 yılları arası ilk defa Türkiye de bir başlangıç olarak internet kafeler,  aracılığı ile tanınıtlmıştır. Çoğu insanin daha neden nasıl yapacağız diye düşünürken, çoğu insanlar da chat nedir ne anlama gelir diye kafa karışıklığı vardı.

Chat o tarihlerde insanlar için bir teknoloji ve heyecan uyandıran bir yasam tarzı olarak yavaştan nedir nedendir sorusu cevap bulmadan insanları sosyal yaşamdan koparmaya başlamıştır. çoğu insanin aile hayatini çoğu insanin ise maddi kayıplarına neden olmuştur.

Chat nedir diye sorulduğun da insanların görmediği veya sesini duymadığı ya da hayatta olamadığı özendiği, karakterlere duyduğu özen ve bir çoğu hayal urunu olan sadece klavye aracı ile kurduğu diyalog ve anlatım izah seklidir

Peki insanlar neden chat yapar. Sosyal hayatin da kisiler mutsuzluk, umutsuzluk, öz güven veya ruh halinin bozukluğu nedeni ile kendilerini kalıplaşmış  bir hayata sürüklerler. Onlar için zaman dilimi önem arz etmez. Saatlerce  günlerce bir monitör ekranına bakarak yaşamlarını sürdürürler. Erkekler veya bayanlar diye ayırmak haksızlık olur. Karşıt iki cinste öz güven kaybı nedeni ile bu hayata başlamışlardır. Bazen duygusal anlamda aşkı veya bulamadığı sevgiyi tutkuyu aramışlar, bazen de sadece zaman harcama aracı olarak görmüşlerdir.

Chat yapmak ve insanları bambaşka bir dünya yasam tarzının içine bırakmıştır. Mutluluğu sadece cümleler ve kelimelerde arayanlar bazen hüsran ve mutsuzlukla karşılaşmış, bazen de tam tersi olarak insanları mutluluğa veya maddi olarak imkanların kapısının açılmasına neden olmuştur. 1999. 2000 yıllarında hayatımıza giren bu sosyal iletişim ağı hayatımıza renk, mutluluk, mutsuzluk olarak yansısa da vazgeçilmez bir tutku haline gelmiştir.

05 Kasım 2018 - 18:19

admin

82 views

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende sanalsevgi.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi sanalsevgi.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Seviyeli
  • Eglenceli
  • Sohbet Sitesi